Jeziora i zabytki – mocna strona Sorkwit

Każda osoba chcąca spędzić niezapomniany czas nad jeziorami, powinna wybrać się na Mazury. Miejscowością wartą odwiedzenia są Sorkwity, położone pomiędzy dwoma takimi zbiornikami. Nietrudno się domyślić, że w związku z tym można korzystać z różnych wodnych atrakcji, poza pływaniem po jeziorach mamy sposobność by wybrać się także na popularny spływ kajakowy rzeką Krutynią. Z takiej atrakcji jak kajaki możecie też skorzystać w Swornychgaciach o czym już wam pisaliśmy. Osoby lubiące wodne szaleństwa, z pewnością nie będą się nudzić. Jezioro Lampackie jest zbiornikiem wodnym dającym spore możliwości aktywnego wypoczynku. Wczasowicze mogą między innymi kąpać się w wyznaczonych strefach, a także wybrać się na spływy kajakowe (jeden z piękniejszych w całej Europie).

Na nudę narzekać nie będą mogli także zapaleni wędkarze, ponieważ w wodach żyje sporo gatunków ryb, są to miedzy innymi płocie i węgorze. Osoby preferujące turystykę pieszą lub rowerową powinny wybrać się na wycieczkę jednym ze szlaków turystycznych przebiegających przez Sorkwity. Godny polecenia jest na przykład Szlak Melchiora Wańkowicza, którego część przebiega przez Mazurski Park Krajobrazowy, zapewniając tym samym możliwość podziwiania pięknych widoków.

W choćby kilka dni w czasie urlopu trzeba wybrać się na spacer po tej malowniczej miejscowości, by zobaczyć lokalne zabytki. Jednym z nich jest pałac o imponujących gabarytach – budynek z czerwonej cegły powstał w XIX wieku, po I wojnie światowej, kiedy to został w znacznym stopniu zniszczony musiał zostać odbudowany. Dzisiaj znajduje się w nim hotel, działa restauracja. Nieopodal mamy nieduży ewangelicki kościół. Pierwsze wzmianki na jego temat pochodzą z XV wieku, warto jednak mieć świadomość, że świątynia kilkakrotnie była przebudowywana. Podczas remontu w XVI wieku nadano jej barokowego charakteru. Osoby zwiedzające wnętrze powinny zwrócić szczególną uwagę na znajdujący się tam ołtarz oraz kazalnicę.

Planując pobyt na Mazurach warto zdecydować się na przyjazd do Sorkwit. Aby wyjazd mógł być udany należy odpowiednio wcześniej zadbać o znalezienie zakwaterowania. Baza noclegowa jest spora, osoby chcące wypocząć w tym miejscu mogą wynająć pokoje – rezerwacje w Meteorze – między innymi w ośrodku wczasowym, willi, pensjonacie oraz gospodarstwie agroturystycznym. Podczas poszukiwania kwatery warto skorzystać z hasła "noclegi Sorkwity".

2 Comments

  1. żelka

    Ja też lubię wasz blog, a najchętniej czytam o Mazurach właśnie, to mój ulubiony region Polski, dlatego już zarezerwowałam noclegi w Sorkwitach :)

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *