Gorce i Rabka-Zdrój jako miejsca wyciszenia i odpoczynku

Z Gorcami nierozerwalnie wiąże się miejscowość uzdrowiskowa Rabka-Zdrój, która położona jest w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim. Jest to miejsce bardzo ciekawe zarówno pod kątem zabytków architektonicznych, jak również pod kątem miejsca godnego plecenia w celu wizyty w słynnym na całą Polskę sanatorium. Uzdrowisko znane jest już od ponad 100 lat, magiczną moc mają zarówno warunki klimatyczne, jak i lecznicze wody, które wykorzystywane są w leczeniu schorzeń układu oddechowego oraz krążeniowego.

Prócz uzdrowiska na szczególną uwagę zasługują takie atrakcje jak: drewniany kościół z 1606 roku, który obecnie pełni funkcję siedziby Muzeum im. Władysława Orkana, kościół św. Teresy i kapliczka zdrojowa z 1928 r., Muzeum Górali i Zbójników oraz pozostałości zespołu dworskiego z XVIII w. Z Rabki warto również rozpocząć wędrówkę na jeden z licznych szlaków turystycznych, które rozchodzą się nie tylko na pasmo Gorców, ale również na inne pasma, np. Beskidzkie, Karpackie i Tatrzańskie.

By móc na spokojnie zobaczyć wszystkie z wymienionych atrakcji, warto zatroszczyć się o miejsce noclegowe (info na Meteorze), które spełniałoby nasze oczekiwania. Na uwagę zasługuje dom wczasowy Marzena, który położony jest 4 km od centrum Rabki, nad potokiem Poniczanka, w otoczeniu gór porośniętych lasem świerkowym. Obiekt jest w stanie zapewnić zakwaterowanie dla 145 osób, jednocześnie w pokojach 2-, 3-,4- i 5-osobowych z łazienkami i podstawowym wyposażeniem. W obiekcie funkcjonuje stołówka z jadalnią oraz 2 duże świetlice. Na zewnątrz oddane są do dyspozycji gości: plac zabaw dla dzieci, boisko, regionalna altanka z grillem i miejscem do tańca. W ofercie istnieje możliwość organizacji zielonej szkoły.

Kolejna z omawianych miejsc noclegowych to nieco bardziej ekskluzywna Willa Mango, która położona jest w miejscowości Maniony. Gospodarze, prócz wspaniałych atrakcji, jakie czekają na turystę w górach, zapewniają komfortowy wypoczynek w ciszy i błogim górskim klimacie. Do dyspozycji gości oddany jest duży apartament z dwiema sypialniami i pokojem dziennym. Jest to miejsce dla osób dbających o intymność. Teren Gorców to bez wątpienia bardzo klimatyczny i ciekawy sposób spędzenia urlopu lub nawet krótkiego weekendowego wypadu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *