Dziwnówek na jesienną chandrę i zmęczenie

Choć lato już minęło nie ulega wątpliwości, że nadal można gdzieś spędzić choćby krótki weekend z dala od zgiełku miasta i wszechobecnej pogoni za pieniądzem. Jednym z najchętniej odwiedzanych regionów w kraju, nawet w porze jesiennej i zimowej, jest bez wątpienia wybrzeże Morza Bałtyckiego. Choć przyjęło się uważać, że nad Bałtykiem czas warto spędzać jedynie w okresie letnich wakacji, jest to bardzo mylna i krzywdząca opinia. Nawet pod koniec roku warto tutaj zajrzeć i pooddychać świeżym, pozbawionym spalin i przemysłu ciężkiego powietrzem. Jeśli dodać do tego prozdrowotny jod, ➦Morze Bałtyckie i jego Wybrzeże to jeden z najciekawszych o tej porze roku regionów.

Świetna baza noclegowa i zaplecze gastronomiczne już nie tak kosztowne jak w sezonie, przyciąga turystów z całego kraju. Jaki jest zatem najlepszy kierunek na jesienny weekend lub zimowy odpoczynek dla osób, które nie przepadają za zimowym szaleństwem? Spośród wielu ciekawych miejscowości na wybrzeżu zdecydowanym faworytem w tej kwestii jest Dziwnówek. Ta niewielka wieś położona w powiecie kamieńskim liczy na stałe zaledwie 400 mieszkańców, ale w sezonie przez wioskę przechodzi nawet kilka tysięcy turystów. Jest to wynik naprawdę imponujący.

Skąd się bierze tak duże zainteresowanie tą maleńką miejscowością? Otóż jest kilka odpowiedzi na to pytanie. Przede wszystkim piękna i bardzo zadbana plaża raz okoliczne lasy sosnowe, które powodują, że powietrze przesycone jest zapachem sosnowych olejków eterycznych, które w połączeniu z jodem dają wręcz uzdrawiającą mieszankę. To właśnie z tego powodu bardzo chętnie przyjeżdżają tutaj osoby, które cierpią na różnorakie schorzenia układu oddechowego, krwionośnego czy trawiennego. Niejednokrotnie udowadniano również, że taki klimat i sprzyjające powietrze pomagają w leczeniu alergii, a nawet ciężkich przypadków depresji.

Dziwnówek oferuje przede wszystkim ➦noclegi w kwaterach prywatnych oraz w bardzo miłych gospodarstwach agroturystycznych, dlatego warto tutaj zajrzeć niezależnie od pogody czy pory roku. To miejsce bardzo urokliwe i z pewnością zasługuje na większą uwagę. Idealny na romantyczne weekendy i rodzinne wczasy nad morzem, albo na sanatoryjne kuracje dla zdrowia. Tutaj każdy znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu. Wystarczy pójść na spacer.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *